18 C
Warsaw
piątek, Czerwiec 22, 2018

Miejsca w Europie, które warto odwiedzić

0

Europa stary kontynent, z burzliwą ale i wspaniałą historią. Jest w niej wiele wyjątkowych zakątków, które warto zobaczyć. Podpowiadamy, które z nich warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego urlopu!

Wybierz się do Trójmiasta na rowerowy weekend

0

Gdynia, Sopot i Gdańsk położone tuż obok siebie tworzą razem metropolię, którą zamieszkuje około 750 000 osób. Lokalizacja aglomeracji trójmiejskiej jest atrakcyjna nie tylko ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego, ale także z powodu położonego w jej granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jednym z ciekawych sposobów na poznanie Trójmiasta jako zintegrowanej całości jest zwiedzanie tego obszaru rowerem.

Work and travel – wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

0

Work and travel to wyjątkowy rodzaj programów, które są dedykowane dla studentów. Program polega na tym, że wyjeżdżasz w celach zarobkowych, a jednocześnie możesz zwiedzać. To najlepszy sposób na to, by poznać kulturę innego kraju. Work and travel najczęściej jest organizowane w Stanach Zjednoczonych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Wycieczka do Namibii

0

Namibia to wyjątkowe państwo położone w południowo-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Kraj ponad dwukrotnie większy od Polski zamieszkiwany jest przez zaledwie dwa miliony osób. Większość terytorium pokryte jest bezkresnymi, malowniczymi pustyniami.

Ten mało znany afrykański kraj staje się coraz bardziej popularną wakacyjną destynacją wśród polskich turystów. Co przyciąga odwiedzających? Jednym z ważniejszych czynników jest pogoda – większość dni w roku jest słonecznych, a pora deszczowa tak naprawdę nie zwiastuje żadnego deszczu. Dlatego Namibia to kierunek na każdy sezon. Najwięcej turystów można tam jednak spotkać między majem a wrześniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić pustynny kraj uciekając przed mroźną zimą w Polsce.

Wyprawa Namibia może stać się podróżą życia! To co najczęściej zapada odwiedzającym w pamięć to niesamowita fauna żyjąca na pustynnych obszarach. To właśnie tam żyją słynne białe nosorożce. Można tam spotkać także słonie. lwy, zebry, oryksy, antylopy gnu, a nad Oceanem – ogromne kolonie małych uchatek. Safari dostarczyć może niesamowitych wrażeń i pięknych pamiątek w postaci unikalnych fotografii. To gratka dla każdego pasjonata fotografa przyrody.

Namibia oferuje wiele atrakcji dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu i sportów ekstremalnych. Pustynne tereny to idealny tor wyścigowy dla amatorów off-roadu i jazdy samochodami terenowymi. Na wysokich wydmach można też spróbować swoich sił w sandboardingu, zjeżdżając po piasku na specjalnej desce. W Namibii ten sport jest wyjątkowo popularny.

Nie sposób przeoczyć lokalnej ludności – niektóre plemiona wiodą życie, które nie zmienia się od setek lat. W pustynnych osadach żyją ludzie, którzy żyją z daleka od nowoczesnej cywilizacji – tak jakby czas stanął tam w miejscu.

W związku z rozwojem turystyki Namibia staje się coraz bezpieczniejsza dla turystów z całego świata. Infrastruktura wciąż się rozwija, oferując odwiedzającym wiele atrakcji, wygodnych hoteli i łatwej komunikacji. Wycieczka to tego kraju może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Czym są płatności automatyczne?

0

Czasy, kiedy w celu opłaty rachunków trzeba było odwiedzić specjalne punkty płatności, stanowią już na szczęście przeszłość. Pomimo, że nadal można skorzystać z takiej możliwość, większość osób płatności dokonuje przez Internet, tak jest przecież wygodniej, szybciej i nowocześnie. Może być jeszcze wygodniej, jeszcze szybciej i jeszcze nowocześniej. Płatności automatyczne – ich prężny rozwój oraz duża rzesza zwolenników pokazują, że to dobra alternatywa dla tradycyjnych metod.

Walizki podróżne na kółkach – duża, średnia, z poliestru czy nylonu? Którą wybrać na wakacyjny urlop i nie tylko?

0

W podróż nigdy nie wyruszamy z pustymi rękami. Choćby czysty pragmatyzm podpowiada, że trzeba coś ze sobą zabrać. Zapasowy komplet ubrań, przybory kosmetyczne, sprzęt elektroniczny… lista jest tym dłuższa, im dłuższy wyjazd. By zapakować je komfortowo i dobrze zabezpieczyć, potrzebna jest dobrej jakości walizka. Najlepiej sprawdzi się taka na kółkach.

3 miejsca, w których warto uczyć się angielskiego

0
3 miejsca, w których warto uczyć się angielskiego

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mimo, że aura za oknem na to nie wskazuje, to już teraz warto pomyśleć gdzie i jak spędzimy tegoroczny wypoczynek. Jedni na pewno wybiorą nadmorskie kurorty, w których do woli będzie można korzystać ze sportów wodnych czy przyhotelowych basenów. Inni zdecydują się na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem licznych atrakcji zarówno w Polsce, jak i za granicą. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Gdzie najlepiej wymienić pieniądze na zimowy wyjazd na narty?

0
Gdzie najlepiej wymienić pieniądze na zimowy wyjazd na narty?

Francja, Słowacja, Włochy czy Szwajcaria? Na narty możemy wybrać się do wielu państw w Europie. Przed wyjazdem będziemy musieli nie tylko spakować swoją walizkę i przygotować wyposażenie narciarskie, ale musimy też zatroszczyć się o walutę, która będzie nam potrzebna na miejscu. Jak możemy ją wymienić, aby stracić jak najmniej?

Przewodnik po Krakowie – 30 tras zwiedzania

0
Przewodnik po Krakowie - 30 tras zwiedzania

Oferta Kraków Zwiedzanie skierowana jest do wszystkich, którzy marzą o fantastycznym pobycie w jednym z najpiękniejszych miast Polski. Do wizyty na naszym portalu i rezerwacji usług przewodnickich zapraszamy organizatorów wycieczek szkolnych, wyjazdów firmowych i pielgrzymek, a także oczywiście turystów indywidualnych!

Sprawdzone sposoby na wyszukiwanie tanich lotów

0
Sprawdzone sposoby na wyszukiwanie tanich lotów

W dzisiejszych czasach podróżowanie samolotem jest dostępne praktycznie dla każdego. Bilety lotnicze, do nawet najbardziej odległych zakątków świata, stają się coraz tańsze, jeśli trafi się na odpowiednią promocję.

Aby zdobyć jak najtańszy bilet w interesującym nas kierunku na świecie, należy rozglądać się po różnych wyszukiwarkach lotów, takich jak tripsta.pl, expedia.com czy skyscanner.pl. Najlepszą, ale płatną opcją, jest program komputerowy Azuon. Oferuje on najwięcej opcji wyszukiwania lotów.
Wyszukiwarki pokazują oferty od najtańszych do najdroższych, przeglądając wiele linii. Urządzenie to zauważa o wiele więcej, niż każdy kto szuka na własną rękę.

Kiedy już znajdziemy w wyszukiwarce taki tani lot, potem najlepiej przejść na główną stronę linii lotniczych, aby tam bezpośrednio zakończyć procedurę zakupu. Wychodzi to wtedy o wiele taniej, ponieważ nie płacimy pośrednikowi. Ten sposób doskonale się sprawdza w trakcie lotów bezpośrednich.
Jeżeli jednak mamy lot z przesiadką warto kupić bilet u pośrednika, który gwarantuje nam , że całe połączenie jest ubezpieczone i w przypadku, kiedy nie zdąży się na drugi lot, bilet nam nie przepada.

Aby kupić tani bilet lotniczy warto śledzić też strony z promocjami lotniczymi, takimi jak loter.pl, fry4free.pl czy mlecznepodróze.pl. Dobrze też jest zapisać się na ich newslettery, wtedy jesteśmy na bieżąco informowani o promocjach, jak np. o zakupie dwóch biletów w cenie jednego.

Nie można także przegapić momentu rozdawania voucherów i kodów promocyjnych przez dane linie lotnicze. Przy rejestracji należy podać kraj do którego chce się polecieć i jest to pewien minus, ale jest i na to sposób. Można założyć parę kont z różnych emaili, na każdym z nich podając inny kraj wylotu i wtedy problem rozwiązuje się sam.

Posiadanie karty Wizzair Exclusiv Card zapewnia również duże zniżki, ale przy lataniu tylko i wyłącznie tą linią. Dzięki tej karcie można kupić także bilety ze zniżką dla swoich znajomych, pod warunkiem, że główny właściciel znajdzie się również na pokładzie.