19 C
Warsaw
czwartek, Sierpień 16, 2018

Wypoczynek na Polanie Szymoszkowej lub w Zakopanem

0
Wypoczynek na Polanie Szymoszkowej lub w Zakopanem

Każdy może przyznać, że Tatry zachwycają, powodują drżenie serca, są po prostu wyjątkowym miejscem na turystycznej mapie naszego kraju. Jednocześnie też generuje to oczywiście sporego kalibru ruch turystyczny. Skoro mowa o turystach, to bez wątpienia elementem niezbędnym są różnego rodzaju usługi turystyczne.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

0
O czym należy pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

Wakacje to piękny i niezapomniany czas beztroski i leniuchowania. Wymarzony urlop może zakończyć się jednak wielkimi kłopotami, jeśli jeszcze przed wyjazdem nie zadbamy od jego odpowiednie zabezpieczenie. Nie wolno bowiem zapominać o kilku podstawowych rzeczach, zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę.

Premiery teatralne tego lata

0

Lato to nie tylko czas wakacyjnych wyjazdów, ale także licznych wydarzeń kulturalnych. Oprócz festiwali, koncertów, czy wystaw czekają na nas także premiery teatralne. Z pewnością warto się na nie wybrać. Aby znaleźć odpowiednie, warto zapoznać się z repertuarem miejskich teatrów.

Miejsca w Europie, które warto odwiedzić

0

Europa stary kontynent, z burzliwą ale i wspaniałą historią. Jest w niej wiele wyjątkowych zakątków, które warto zobaczyć. Podpowiadamy, które z nich warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego urlopu!

Wybierz się do Trójmiasta na rowerowy weekend

0

Gdynia, Sopot i Gdańsk położone tuż obok siebie tworzą razem metropolię, którą zamieszkuje około 750 000 osób. Lokalizacja aglomeracji trójmiejskiej jest atrakcyjna nie tylko ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego, ale także z powodu położonego w jej granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jednym z ciekawych sposobów na poznanie Trójmiasta jako zintegrowanej całości jest zwiedzanie tego obszaru rowerem.

Work and travel – wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

0

Work and travel to wyjątkowy rodzaj programów, które są dedykowane dla studentów. Program polega na tym, że wyjeżdżasz w celach zarobkowych, a jednocześnie możesz zwiedzać. To najlepszy sposób na to, by poznać kulturę innego kraju. Work and travel najczęściej jest organizowane w Stanach Zjednoczonych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Wycieczka do Namibii

0

Namibia to wyjątkowe państwo położone w południowo-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Kraj ponad dwukrotnie większy od Polski zamieszkiwany jest przez zaledwie dwa miliony osób. Większość terytorium pokryte jest bezkresnymi, malowniczymi pustyniami.

Ten mało znany afrykański kraj staje się coraz bardziej popularną wakacyjną destynacją wśród polskich turystów. Co przyciąga odwiedzających? Jednym z ważniejszych czynników jest pogoda – większość dni w roku jest słonecznych, a pora deszczowa tak naprawdę nie zwiastuje żadnego deszczu. Dlatego Namibia to kierunek na każdy sezon. Najwięcej turystów można tam jednak spotkać między majem a wrześniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić pustynny kraj uciekając przed mroźną zimą w Polsce.

Wyprawa Namibia może stać się podróżą życia! To co najczęściej zapada odwiedzającym w pamięć to niesamowita fauna żyjąca na pustynnych obszarach. To właśnie tam żyją słynne białe nosorożce. Można tam spotkać także słonie. lwy, zebry, oryksy, antylopy gnu, a nad Oceanem – ogromne kolonie małych uchatek. Safari dostarczyć może niesamowitych wrażeń i pięknych pamiątek w postaci unikalnych fotografii. To gratka dla każdego pasjonata fotografa przyrody.

Namibia oferuje wiele atrakcji dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu i sportów ekstremalnych. Pustynne tereny to idealny tor wyścigowy dla amatorów off-roadu i jazdy samochodami terenowymi. Na wysokich wydmach można też spróbować swoich sił w sandboardingu, zjeżdżając po piasku na specjalnej desce. W Namibii ten sport jest wyjątkowo popularny.

Nie sposób przeoczyć lokalnej ludności – niektóre plemiona wiodą życie, które nie zmienia się od setek lat. W pustynnych osadach żyją ludzie, którzy żyją z daleka od nowoczesnej cywilizacji – tak jakby czas stanął tam w miejscu.

W związku z rozwojem turystyki Namibia staje się coraz bezpieczniejsza dla turystów z całego świata. Infrastruktura wciąż się rozwija, oferując odwiedzającym wiele atrakcji, wygodnych hoteli i łatwej komunikacji. Wycieczka to tego kraju może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Czym są płatności automatyczne?

0

Czasy, kiedy w celu opłaty rachunków trzeba było odwiedzić specjalne punkty płatności, stanowią już na szczęście przeszłość. Pomimo, że nadal można skorzystać z takiej możliwość, większość osób płatności dokonuje przez Internet, tak jest przecież wygodniej, szybciej i nowocześnie. Może być jeszcze wygodniej, jeszcze szybciej i jeszcze nowocześniej. Płatności automatyczne – ich prężny rozwój oraz duża rzesza zwolenników pokazują, że to dobra alternatywa dla tradycyjnych metod.

Walizki podróżne na kółkach – duża, średnia, z poliestru czy nylonu? Którą wybrać na wakacyjny urlop i nie tylko?

0

W podróż nigdy nie wyruszamy z pustymi rękami. Choćby czysty pragmatyzm podpowiada, że trzeba coś ze sobą zabrać. Zapasowy komplet ubrań, przybory kosmetyczne, sprzęt elektroniczny… lista jest tym dłuższa, im dłuższy wyjazd. By zapakować je komfortowo i dobrze zabezpieczyć, potrzebna jest dobrej jakości walizka. Najlepiej sprawdzi się taka na kółkach.

3 miejsca, w których warto uczyć się angielskiego

0
3 miejsca, w których warto uczyć się angielskiego

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mimo, że aura za oknem na to nie wskazuje, to już teraz warto pomyśleć gdzie i jak spędzimy tegoroczny wypoczynek. Jedni na pewno wybiorą nadmorskie kurorty, w których do woli będzie można korzystać ze sportów wodnych czy przyhotelowych basenów. Inni zdecydują się na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem licznych atrakcji zarówno w Polsce, jak i za granicą. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?