straż miejska

Chcę mieć miejski może być osobą, która spełnia pewne określone wymogi. Obowiązują one dla wszystkich osób ubiegających się o ten zawód. Przede wszystkim należy mieć polskie obywatelstwo oraz mieć ukończone przynajmniej 21 lat. Do wykonywania tego zawodu nie możemy być osobą karalną sądownie, ani pozbawioną praw publicznych i zdolności do czynności prawnych. Nasza opinia musi być również nieposzkalowana, a stosunek do służby wojskowej uregulowany. Istotny jest też prawidłowy stan zdrowia, Przynajmniej w takim stopniu, aby nie stanowił przeciwwskazań do podjęcia pracy w takim zawodzie. Co jeszcze należy spełniać, aby zostać strażnikiem miejskim?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-straznikiem-miejskim-sprawdz-co-trzeba-zrobic-by-pracowac-w-strazy-miejskiej-jako-straznik-miejski/

Na początek podanie

Na początku, powinniśmy skierować się do wydziału straży miejskiej w mieście, które najbardziej nas interesuje. Tam należy złożyć odpowiednie podanie, które opatrzone będzie w nasz życiorys, list motywacyjny oraz zaświadczenie o niekaralności. To ostatni jesteśmy w stanie uzyskać od Krajowego Rejestru Karnego.

Szkolenie zawodowe dla strażnika miejskiego

W przypadku, gdy uda nam się zdobyć zainteresowanie straż miejski naszą kandydaturę, przed nami stoją ogromne szanse. Wówczas nasza kandydatura podlega przyjęciu do służby na okres próbny, maksymalnie 12 miesięczny. W takim czasie odbywać się będą szkolenia podstawowe, nauka organizacji oraz funkcjonowania straży miejskiej od środka, poznanie przepisów oraz zasad postępowania, a także kształtowanie swoich uprawnień oraz obowiązki. Uczyć się będziemy również współpracę z innymi organami porządkowymi. U nas też sporo zajęć z ruchu drogowego, technik przeprowadzania interwencji, podstaw prawa i wykroczeń, a także psychologii. przewidziana jest również nauka dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Egzamin zawodowy na strażnika miejskiego

Okres szkolenia zakończony jest egzaminem. Ten składa się z części testowej, również zwanej pisemną, a także ustny. Na tej drugiej odpowiadamy na 5 wylosowanych pytań, ale również czeka nas część praktyczna. Pomyślne zdanie takiego egzaminu jest konieczne, aby uzyskać zatrudnienie straży miejskiej, na czas nieokreślony.

Zobacz też: http://www.beautifulnight.pl/ile-jest-w-stanie-zrobic-straznik-miejski-zarobki-strazy-miejskiej/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe przekąski na domówkę
Następny artykułKawa we Lwowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here