Work and travel to wyjątkowy rodzaj programów, które są dedykowane dla studentów. Program polega na tym, że wyjeżdżasz w celach zarobkowych, a jednocześnie możesz zwiedzać. To najlepszy sposób na to, by poznać kulturę innego kraju. Work and travel najczęściej jest organizowane w Stanach Zjednoczonych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Cele programu Work and travel

W przypadku Work and travel możesz pracować za granicą w różnych zawodach. Bardzo popularna jest opcja Au Pair, można jednak podjąć pracę innego rodzaju. To najlepszy sposób na zebranie pieniędzy. Z pewnością za granicą zarobisz ich więcej, niż w kraju. Ponadto oczywiście tego rodzaju wyjazd może być niezwykłą przygodą.

Zasady programu są jasne – początkowo pracujesz, potem jednak masz czas na zwiedzanie i podróżowanie. Na dodatek w niektórych przypadkach pracujesz i mieszkasz u amerykańskiej rodziny. Dzięki temu możesz poznać życie w Stanach od podszewki. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego rodzaju wyjazd to najbardziej efektywne szkolenie znajomości języka angielskiego. Nic tak nie poprawia zasobu słownictwa i wymowy, jak konieczność używania języka i osłuchiwanie się z nim w wykonaniu rodzimych użytkowników. Programy Work and travel pozwolą ci osiągnąć biegłość językową, która zaimponuje każdemu późniejszemu pracodawcy.

Work and travel – informacje organizacyjne

Zapisując się do programu Work and travel nie musisz martwić się o wizę. Dostajesz specjalny rodzaj zezwolenia na pracę. W programach dla opiekunek do dzieci wiza ta obejmuje 12 miesięcy. W czasie pracy masz zapewniony płatny urlop, który możesz wykorzystać na zwiedzanie kraju. W innych przypadkach wiza jest wydawana na okres od trzech tygodni do pięciu miesięcy. Ten ostatni okres zakłada cztery miesiące pracy i jeden miesiąc przeznaczony na zwiedzanie kraju.

Aby zostać uczestnikiem programu, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim jest on przyznawany wyłącznie studentom, którzy ukończyli chociaż jeden semestr studiów. Dotyczy studentów zarówno uczelni prywatnych, jak i publicznych. Aby zostać uczestnikiem programu trzeba mieć od 19 do 30 lat i zdać egzamin językowy. Wymagana jest chociaż podstawowa znajomość języka. Do pracy jako aupair potrzebne jest nieco większa komunikatywność.

Dlaczego program, a nie samodzielny wyjazd?

Wydawać by się mogło, że uczestniczenie w programie nie ma większego sensu, a samodzielny wyjazd będzie łatwiej zorganizować. Nic bardziej mylnego. Jeśli jedziesz „w ciemno”, musisz szukać pracy i mieszkania, a to strata co najmniej kilu cennych dni pobytu i przede wszystkim – pieniędzy. W przypadku programu natychmiast dostajesz zakwaterowanie i pracę.

Co więcej, tego rodzaju program gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Przede wszystkim masz pewność, że nie trafisz na nieuczciwego sprzedawcę. Ponadto takie programy jak CampAmerica gwarantują pomoc w przypadku różnych wypadków losowych. Możesz zgłosić się do organizatorów z każdym problemem. Nie musisz obawiać się utraty środków – ryzyko finansowe jest minimalne, na dodatek masz dodatkowe szkolenia, dzięki którym dowiesz się szczegółów co do programu i jego zasad działania. Wejdź na stronę https://www.campamerica.pl/ i dowiedz się więcej na temat procedury, wszystkich potrzebnych dokumentów i opłat. Nie daj przygodzie czekać. Zarób dodatkowe pieniądze, doświadcz czegoś nowego i dowiedz się, jak wygląda życie w Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here