barcelona
fot. pexels.com

Jeśli planujesz wyjazd do Barcelony, to świetnie trafiłeś. Opowiemy Ci o najpopularniejszych dla tego kraju zabytkach i miejscach, które koniecznie należy zwiedzić będąc w tym mieście na mapie Hiszpanii!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-hiszpanii/

Costa Brava w Hiszpanii

Costa Brava jest północno wschodnim wybrzeżem Hiszpanii i bardzo wiele osób wybiera właśnie ten obszar na wakacyjne wojaże. Liczy ok około 200 km długości, a to co jest charakterystyczne dla niego to klify i strome urwiska. Costa Brava to też mnóstwo kolorów, malowniczych zakamarków z cudownymi naprawdę piaszczystymi plażami i morzem, które bez wątpienia jest szmaragdowe. Do najpopularniejszych miejscowości tego hiszpańskiego wybrzeża zaliczyć można Lloret de Mar, Girona, Calella, Costa Brava to Blanes i oczywiście Barcelona.

Sagrada Familia w Barcelonie

To niesamowita świątynia, kościół, który jest symbolem miasta. To zdecydowanie obowiązkowy punkt na mapie Barcelony. Budynek został zaprojektowany przez Antonio Gaudiego i nadal jest w budowie. Ta świątynia zapiera dech w piersiach, jest ogromna, przestronna, a w środku wzbogacona niezwykłymi witrażami, konstrukcjami, filarami.

Font Magica, czyli Magiczne Fontanny

Te można podziwiać za darmo na placu hiszpańskim, czyli Plaza de Espana. Jest to naprawdę widowiskowe – fontann jest dużo, są podświetlane. Widok tryskającej wody o zmroku czy w świetle Księżyca może być cudownym zwieńczeniem dnia.

Park de la Ciutadella

Ten park jest wyjątkowym miejscem na mapie Barcelony. Zawsze jest w nim mnóstwo turystów i ciężko wybrać porę dnia, gdy będzie ich mniej, więc zwyczajnie należy trzeba liczyć się z tym, że będą tłumy. Mimo to warto wybrać się do tego Parku, ponieważ połączenie budowli, wody i roślin zapiera dech w piersiach.

Dzielnica Gotycka

To miejsce zachwyci nie tylko fanów gotyckiego stylu. Średniowieczna architektura, kręte uliczki, wąskie przejścia – to wszystko sprawia, że klimat tej dzielnicy jest naprawdę niezwykły. Dzielnica Gotycka znajduje się w Centrum Starego Miasta Barcelony.

Przeczytaj też: http://www.beautifulnight.pl/wakacyjne-inspiracje-najczesciej-odwiedzane-kraje-za-granica/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here