lwów

Pewien uważny etiopski pasterz zauważył dziwną wesołość kóz po zjedzeniu kilku czerwonych jagód, które nawiasem mówiąc, są bardzo podobne do naszych wiśni w wyglądzie i smaku. Sprawdził się i poczuł niespotykany przypływ energii. Od tamtej pory od 850 roku krążą plotki, że ludzie zaczęli pić kawę – najpierw jedli jagody, a później z prażonych i tartych ziaren zaczęli warzyć magiczny napój, którego nazwa powstała z rejonu Kafa. Od pięciu stuleci kawa jest znana na całym świecie.

Ciekawostka! Kawa zawiera 2000 składników chemicznych, z których 800 to związki aromatyczne, które mogą ożywić organizm w ciągu kilku minut.

Zanim pojawiły się kawiarnie we Lwowie, Europa dowiedziała się o kawie dzięki słynnemu Jerzemu Kulczyckiemu. W młodości wstąpił do kozaków zaporoskich, został wzięty do niewoli przez Turków, gdzie nauczył się języka tureckiego i przyzwyczaił do kawy. Po uwolnieniu się z niewoli otworzył własną firmę w Wiedniu. Za pomoc w wyzwoleniu Wiednia z tureckiego oblężenia otrzymał 300 torebek kawy.

Wiedeńczycy byli oburzeni próbami przyzwyczajenia Kulczyckiego do znienawidzonego tureckiego trunku. Jednak później przypadkowo wymyślił przepis na kawę z cukrem i mlekiem. Rozkoszowano się wiedeńską kawą z rogalikami, przypominającą turecki półksiężyc. W 1683 roku w Wiedniu ten słynny człowiek otworzył pierwszą kawiarnię w Europie.

Ciekawostka! W Anglii pod koniec XVIII wieku kawiarnie, jako źródło rewolucyjnych pomysłów, zostały zakazane.

Nieco wcześniej w Kamieńcu Podolskim pojawiła się kawiarnia – w 1672 r. Podole znajdowało się wówczas pod protektoratem Turcji. Według niektórych źródeł w 1802 r. lwowska kawiarnia „U Levakovskoho” działała już, a została otwarta przede wszystkim dwadzieścia lat wcześniej.

Kawa to napój bogów

Na świecie istnieje kilka rodzajów drzew kawowych, głównie do produkcji kawy używa się Arabiki i Robusty. Długość życia kawowca przypomina średnią długość życia człowieka – około 70 lat.

Niektórzy uważają, że stuprocentowa Arabika to standard kawy. Jednak eksperci uważają, że najlepszą kawę we Lwowie uzyskuje się dzięki unikalnemu połączeniu różnych odmian, ponieważ ziarna kawy uprawiane na przykład w Brazylii znacznie różnią się od kawy z Indii.

Kiedy spróbujesz dobrej kawy, nie będziesz mógł wypić kolejnej

Niewątpliwie najlepsza kawiarnia we Lwowie jest wybierana na corocznym festiwalu kawy. „Ormianka” – ta kultowa kawiarnia od kilku lat z rzędu zajmuje najwyższy stopień. Ale nie tylko tutaj parzy się najlepszą kawę we Lwowie.

Gdzie skosztować najsmaczniejszej kawy we Lwowie

Wiele małych lwowskich kawiarni i solidnych restauracji, kawiarni z długą historią i nowymi awangardowymi lokalami, sieci handlowe oraz liczne kawiarnie i cukiernie – z wielką życzliwością zaoferują Państwu wspaniałą kawę we Lwowie.

Kawa we Lwowie

„Lwowska Kopalnia Kawy” – dobre miejsce na romantyczne spotkania, spotkania towarzyskie, prawdziwe centrum kultury kawowej. Największa i najsłynniejsza kawiarnia we Lwowie, Muzeum Kawy we Lwowie, to jedyne miejsce na świecie, w którym ziarna kawy są ostrożnie podnoszone z głębokiego ciemnego lochu niczym cenne minerały. Można tu delektować się ekskluzywną kawą z cukrem karmelizowanym palnikiem.

W Lwowskiej Manufakturze Kawy zawsze dostaniesz świeżo paloną, świeżo mieloną i świeżo parzoną pyszną kawę! Tutaj z przyjemnością poczęstują Cię cudownym eliksirem ożywienia według własnych unikalnych receptur.

Najstarsza z nich to „Wiedeńska kawiarnia” we Lwowie, która przez lata, od swojego powstania w 1829 r., nie zatraciła polskiej szlachetności i ukraińskiej gościnności.

„Na Bambetli” stworzył niemal staromodny klimat małych lwowskich knajpek, prowincjonalną przytulność – wszystko tutaj sprzyja ciszy i przemyślanej samotności.

Magiczny „World of Coffee” przedstawia odwiedzającym własną filozofię kawy i alternatywne sposoby przyrządzania napoju.

Kawiarnia Coffee House we Lwowie gościnnie zaprasza koneserów cappuccino i kawy do sal degustacyjnych, na otwartą przestrzeń, aby docenić 18 różnych autorskich mieszanek kawowych.

Stosunkowo młoda lwowska kawiarnia „Złoty Dukat” zyskała już popularność dzięki niezwykłym galicyjskim przepisom, świeżym owocom i niesamowitym mieszankom, a także wyjątkowej atmosferze mistycyzmu i tajemniczości.

Kawa jako styl życia

Najlepsze godziny życia Twojej rodziny mogą skupić się na wspólnej porannej kawie, nie wspominając o chwilach, kiedy cała rodzina zbiera się w salonie na kawę z ciastami, powoli rozmawiając o niczym i o wszystkim. A jak miło jest po prostu zrelaksować się przy ciekawej książce z filiżanką kawy w dłoni. Pamiętaj, że wycieczki do lwowa z Przemyśla pozwolą Ci spróbować jak smakuje wyborna Lwowska kawa w jednej ze wspomnianych kawiarni.

Miłość do kawy we Lwowie to naprawdę wyjątkowe uczucie. Ani wiek, ani status społeczny, ani żaden inny status nie mają znaczenia. A kawa we Lwowie smakuje po prostu wybornie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here