Gdzie na wakacje z dziećmi za granicę

Wakacje za granicą z dziećmi to świetna okazja do tego, aby spędzić udany czas w rodzinnym gronie, często jednak sporo problemów nastręcza wtedy obranie odpowiedniego kierunku wypoczynku. Jak znaleźć odpowiednie miejsce na wakacje z dziećmi?

Rodzinne wakacje za granicą – jak je zaplanować?

Gdy planuje się w najbliższym czasie wyjazd za granicę razem z całą rodziną, pierwszą ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego kierunku. Pod uwagę przy jego obieraniu trzeba wziąć szereg czynników, między innymi są to:

– Typ wyjazdu – może być on skoncentrowany na zwiedzaniu, uprawianiu sportów, wypoczynku na plaży, a także może obejmować różne z tych elementów.
– Koszty – pod uwagę trzeba wziąć wydatki związane z transportem, noclegiem, wyżywieniem, atrakcjami, co będzie miało wpływ na konkretny kierunek.
– Wiek dziecka – w przypadku młodszych dzieci wyjazd powinien być skoncentrowany na zabawie i opiece, natomiast starsze mogą już spędzić go na zwiedzaniu, uprawianiu sportów i nie wymagają tak intensywnej opieki.
– Miejsce wyjazdu – jest ono powiązane z czasem podróży, na przykład w przypadku młodszych dzieci zaleca się odwiedzenie pobliskich krajów, ponieważ dojazd nie jest wtedy tak czasochłonny, natomiast wakacje na innych kontynentach polecane są wtedy, gdy dzieci są już starsze.

Gdzie warto wyjechać na wczasy za granicą z dziećmi?

Rodzice mają do dyspozycji wiele ciekawych kierunków urlopowych, gdy planują wyjazd razem ze swoimi pociechami. Jakie z nich cieszą się największą popularnością?

Na topie od wielu lat znajduje się Turcja, która oferuje wiele interesujących atrakcji dla starszych i młodszych wczasowiczów. Dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim znane kurorty turystyczne, między innymi Alanya, Side i Belek, które mają szerokie, piaszczyste plaże oraz świetnie przygotowane zaplecze noclegowe, w tym hotele z animacjami dla dzieci.

Rodzinne wakacje za granicą

Drugim popularnym kierunkiem jest Grecja, w której czekają interesujące zabytki, ciepłe i płytkie morze oraz piaszczyste plaże, co gwarantuje udany i bezpieczny wypoczynek. Warto też wspomnieć o wygodnych noclegach.

Poza tym dużym powodzeniem cieszą się Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie, w tym wyspa Gran Canaria położona na Oceanie Atlantyckim, chorwackie wybrzeże, Czarnogóra nad Morzem Adriatyckim, Cypr, a także Bułgaria. Wszystkie z tych krajów mogą zaoferować świetne miejsca do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, również tymi młodszymi.

Wakacje z dziećmi – jak wybrać dobry nocleg?

Planując wakacje z dziećmi, warto pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego miejsca noclegowego ma wówczas kluczowe znaczenie.

Najlepiej zdecydować się na noclegi przyjazne najmłodszym wczasowiczom, na przykład komfortowe hotele z animacjami dla dzieci, które w swojej ofercie ma biuro podróży ITAKA. Mają one duże, rodzinne pokoje, także z aneksami kuchennymi, wiele atrakcji dla dzieci, w tym baseny, place zabaw, gry, przyjęcia, dyskoteki, wycieczki prowadzące do słynnych parków rozrywki oraz aquaparków, a także polskie animacje gwarantujące udaną zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here