dezynfekcja

Pandemia koronawirusa wywoła konieczność skupienia znacznie większej uwagi na aspekty czystości nie tylko nas samych, ale i całego otoczenia. Okazuje się, że jednym z najczęściej nabywanych dzisiaj produktów jest płyn do dezynfekcji dłoni. Przed wybuchem pandemii tylko nieliczni w ogóle takowy nabywali, ten był stosowany z reguły przez konkretne grupy zawodowe, jak lekarzy czy kosmetyczki. Dzisiaj można zauważyć ogromny rozwój branży, która oferuje nie tylko środki, ale i sprzęt dezynfekujący. Tylko w ciągu ostatniego roku powstało kilka naprawdę innowacyjnych urządzeń.

Bramki dezynfekujące

Można je zauważyć w sklepach, instytucjach użyteczności publicznej, w szkołach, szpitalach, w siedzibach dużych firm czy na lotniskach. Bramki dezynfekujące to innowacyjne urządzenie, które dosłownie w kilka sekund pozwala odkazić całe ubranie człowieka. Wystarczy, że ten zacznie przez nią przechodzić, a uruchomi się bezdotykowy czujnik. Dzięki niemu wydzielany zostaje płyn do dezynfekcji w formie rozproszonego sprayu. Po takim zabiegu odzież i odkryte części ciała zostają oczyszczone z bakterii i wirusów, co skutecznie zapobiega przenoszeniu koronawirusa, a co za tym idzie, zmniejszone zostaje ryzyko zachorowania na COVID-19.

Bezdotykowe dozowniki z płynem dezynfekującym

To najczęściej stosowane urządzenia do dezynfekcji. Te nowoczesne, czyli bezdotykowe stały się już standardem. Montowane są dosłownie wszędzie, gdzie wymaga się od ludzi dokładnego odkażenia dłoni. Bezdotykowe dozowniki dostępne są w małych sklepach, w galeriach, w restauracjach, na stacjach benzynowych, w urzędach, tak naprawdę wszędzie. Z powodzeniem można je również zamontować we własnym domu. Są lepszą, udoskonaloną wersją tych tradycyjnych dozowników, a ich innowacyjność polega na bezdotykowej obsłudze, co znacznie ułatwia minimalizowanie ryzyka przenoszenia się wirusa. Korzystanie z tej wersji dozownika z płynem dezynfekującym trwa kilka sekund. Wystarczy podłożyć dłonie pod czujnik, by urządzenie wylało dawkę odkażającego preparatu.

Ozonatory powietrza

Ozonatory powietrza były stosowane już dawno, natomiast jeszcze nigdy nie w tak dużej skali. Dotychczas były wykorzystywane do odkażania sal szpitalnych, zachowania sterylności w punktach gastronomicznych, szkołach czy przedszkolach. Ozonatory stosowano również w celu niwelowania przykrych zapachów i odgrzybiania. Dzisiaj ozonowanie jest podstawą walki z pandemią koronawirusa. Ozonowane są nie tylko wnętrza poszczególnych obiektów, ale także chodniki, skwery, parki, podziemia czy przystanki autobusowe. Ozon w czystej postaci zabija roztocza, bakterie i wirusy, do tego jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a zabiegi można powtarzać wielokrotnie.

Co ważne, nawet najlepsze urządzenia do dezynfekcji nie będą skuteczne, jeśli do zachowania sterylności miejsc i ludzi będą stosowane złej jakości środki albo preparaty o niewłaściwym stężeniu. Ponadto, wciąż należy edukować ludzi w zakresie prawidłowej dezynfekcji dłoni, nadal ogrom społeczeństwa nie ma świadomości, jak dokładnie je odkazić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here