O czym należy pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

Wakacje to piękny i niezapomniany czas beztroski i leniuchowania. Wymarzony urlop może zakończyć się jednak wielkimi kłopotami, jeśli jeszcze przed wyjazdem nie zadbamy od jego odpowiednie zabezpieczenie. Nie wolno bowiem zapominać o kilku podstawowych rzeczach, zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę.

Ubezpieczenie OC i AC

            Wyjeżdżając na wakacje za granice samochodem warto pamiętać o zmiennych przepisach dotyczących ubezpieczeń, ale także o wykupieniu sobie dodatkowego wsparcia. Tradycyjne, najtańsze ubezpieczenie nie gwarantuje nam ochrony przed kolizją, ani tym bardziej pomocy drogowej, nawet jeśli w kraju takowa nam przysługuje. Dlatego należy się zaopatrzyć w dodatkowe ubezpieczenie lub skorzystać z rozszerzonej oferty już przy wykupowaniu corocznego ubezpieczenia.

Dbałość o życie

            Za granicą czy w kraju – tak samo jesteśmy narażeni na różnego rodzaju wypadki. Dlatego warto zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem i wykupić specjalne ubezpieczenie na życie. To duża korzyść, gdyż nie obejmuje ono tylko i wyłącznie osób bliskich, które straciły życie, ale także działa w wielu przypadkach uszczerbku na zdrowiu. Może być także pomocą w powrocie do kraju, jeśli na przykład stało się coś, co samodzielnie uniemożliwia go w sposób nienaruszający zdrowia. To duża wygoda i pomoc, zwłaszcza w miejscach, gdzie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju urazy nóg.

Sprawdzenie ofert

            Warto zatem zaspokoić ciekawość i sprawdzić jak działają nasze polisy w miejscach, do których się wybieramy. Ciekawą pomocą mogą być także ubezpieczenia mienia, zarówno tego, które pozostaje w kraju, jak i tego, które z nami wyjeżdża. W ten sposób mamy spokojniejszą głowę i nie martwimy się o kradzieże. To daje nam wolność, której potrzebujemy na wakacjach.

            Wyjeżdżając na wakacje musimy pamiętać o wielu rzeczach i skupiać się nie tylko na wyborze hotelu czy miejsca do wypoczynku, ale także o ubezpieczenia, które ochroni nas i nasze mienie. Ważne, aby wybierać z głową i na spokojnie, a to możesz zrobić w zaciszu domu na stronie Avivy, gdzie znajdziesz ubezpieczenia na życie i wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here