Wypoczynek w górach?

Wyruszając na wypoczynek w góry poszukujemy miejsca, które będzie się wyróżniać na tle innych obiektów oferujących noclegi. Z dala od drogi, na uboczu, może w lesie, nad potokiem lub rzeką. Tak położone, aby było cicho i spokojnie. Może powinno być to miejsce z którego łatwo jest wyruszyć na wycieczkę rowerową lub pieszą, ale także obiekt, do którego z przyjemnością się wraca aby wypocząć. Wybierając pasmo górskie na urlop warto rozważyć pobyt w Beskidzie Niskim (pustym i dzikim), w którym jest kilka atrakcyjnych miejsc noclegowych. Jednym z nich jest agroturystyka Siwejka położona w Ropkach.

Siwejka – miejsce które trzeba pokochać

Pragniemy przedstawić Wam Siwejkę, będącą miejscem dla tych, którym gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie. Siwejka to dom dla tych, u których radio przegrywa konkurencję z szumem drzew i śpiewem ptaków. Siwejka jest położona w idealnym miejscu jeżeli chodzi o wypoczynek. Ze względu na fakt, iż nie znajduje się na żadnym szlaku tranzytowym lub dojazdowym do dużych i popularnych miejscowości turystycznych, to przyjazd pozbawiony jest niespodzianek wydłużających podróż – jadąc do Ropek nie utkniecie w korkach.

Przebywając w Ropkach znajdujecie się w zachodniej części Beskidu Niskiego obfitującej w wiele atrakcji, od przyrody będącej największym walorem regionu zaczynając, poprzez zabytki sakralne (Beskid Niski usiany jest pięknymi kościołami wchodzącymi w skład Szlaku Architektury Drewnianej), a na cmentarzach wojennych będących pamiątką Bitwy Gorlickiej kończąc. Same Ropki są piękne i choć miejsce to ciągle się zmienia, to urzeka najbardziej właśnie język ptaków, szum potoku, rechot żab, krzyk derkacza, czy rykowisko jeleni rozpoczynające się na początku września. Ropki choć położone są na uboczu, w niewielkiej dolinie, to znajdują się zaledwie o 6 km uzdrowiska Wysowa-Zdrój. Jest tutaj niewiele domów, szemrający potok, piękne lasy i łąki. Urokliwe przełęcze wokół doliny rzeki Ropka i jej dopływów otaczające miejscowość z wszystkich stron i jeziorko będące domem siwej czapli, czarnego bociana i oczywiście bobrów zachęcają pasjonatów przyrody do przyjazdu w to dzikie miejsce.

Siwejka w Ropkach to także nowoczesny dom wybudowany z myślą o przyjmowaniu Gości na wypoczynek w górach. Powstał z naciskiem na proste i funkcjonalne rozwiązania dające wystarczająco dużo komfortu, aby czuć się w nim dobrze. Siwejka to także niesamowity klimat, który tworzą jej gospodarze – otwarci i życzliwi z chęcią wsłuchujący się w potrzeby i oczekiwania Gości.

Kto wypoczywa w Siwejce?

W Siwejce nocleg znajdują wędrowcy przemierzający Główny Szlak Beskidzki, turyści zdobywający odznaki turystyczne W KRĘGU LACKOWEJ czy biegacze trenujących biegi górskie. Gośćmi Siwejki często są rodziny poszukujące na wypoczynek spokojnego domu, usytuowanego z dala od ruchliwej ulicy, oferującego duży teren wokoło, z atrakcjami dla dzieci. Wokół domu znajduje się 2,5 ha łąki, plac zabaw z przeplotami, trampoliną i huśtawkami, boisko z bramkami, boisko do siatkówki, slackline do ćwiczenia równowagi, a nawet tyrolka do zjazdu. W pobliżu domu jest miejsce na ognisko przy którym często Goście gromadzą się wieczorami.

Do Siwejki przyjeżdżają na wypoczynek grzybiarze oddający się swoim pasjom, rowerzyści przemierzający Beskid Niski, pasjonaci kultury i historii tropiący zapomniane wsie łemkowskie, zwiedzający cerkwie i kościoły i odszukujący rozsiane po górach cmentarze z okresu I wojny światowej. Przyjeżdżają też osoby pragnące przez chwilę zatrzymać się w miejscu niezwykle urokliwym nad rzeką Ropką i jeziorkiem, w którym harcują bobry i wreszcie ci, którzy są nastawieni na leniuchowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here