Martynica

Chociaż Martynika jest jedną z wysp na Karaibach, to politycznie należy do Francji. Pod względem atrakcji turystycznych i walorów, jakie przyciągają podróżnych, spokojnie może konkurować z dosyć mocno obleganą Dominikaną. Jeśli planujesz wakacje na Martynice, sprawdź, co musisz zobaczyć na tej rajskiej wyspie.

Główne atrakcje Martyniki

Wulkaniczny krajobraz, tropikalne lasy i rajskie plaże, to główne bogactwo naturalne Martyniki i większość turystów wybiera się tu właśnie po to, by je podziwiać. Dlatego zresztą warto zdecydować się na czarter jachtów na Martynice, by móc swobodnie opływać wyspę, docierając do wybranych celów od strony turkusowej wody.

Warto jednak podkreślić, że na Martynice nie można się nudzić. Na turystów czeka szereg atrakcji, to między innymi nurkowanie w krystalicznej wodzie, podziwianie żółwi albo kąpiele pod okazałymi wodospadami. To na tej wyspie znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych z bujną, egzotyczną roślinnością. Na Martynice nie można pominąć zwiedzenia Bazyliki Balata ani odwiedzenia centrum plecionkarstwa, aby nabyć oryginalne pamiątki w postaci różnych rękodzieł.

Na żądnych wrażeń czeka miasto Saint Pierre, całkowicie zrujnowane podczas wybuchu wulkanu w 1902 roku. Podobno zginęło wtedy blisko 30 tysięcy mieszkańców wyspy, a do dzisiaj oglądać można jedne z nielicznych, ocalałych domów.

Moc wrażeń czeka też na miłośników plażowania. To właśnie na Martynice znajduje się czarna plaża Anse Noire. Ta jest wyjątkiem, ponieważ pozostałe charakteryzują się okazałym, białym piaskiem.

Europejski kraj na Karaibach

Nie ma wątpliwości, że Martynika to wyjątkowa wyspa na mapie świata. Chociaż mieści się na rajskich Karaibach, to w jej miasteczkach dostrzec można liczne akcenty rodem z Europy. To dlatego, że należy do Francji, a ta nadaje główny nurt jej funkcjonowania.

Martynika jest doskonałym kierunkiem dla osób, które szukają całkowitego odprężenia i chcą cieszyć swoje oczy widokami dziewiczej przyrody. Z drugiej jednak strony to destynacja dla żądnych atrakcji typowych dla najlepszych kurortów. Znajdziesz tu luksusowe hotele, pełne zaplecze gastronomiczne, usługowe oraz handlowe. To wyspa pełna naturalnego bogactwa zieleni i rajskich plaż, ale jednocześnie o świetnej infrastrukturze. Takie połączenie stwarza idealne warunki do spędzania wakacji.

Jak dostać się na Martynikę? Z Polski ten kierunek nie jest tak łatwo dostępny, ale wystarczy dotrzeć do Francji, a stamtąd mamy już komfortowy transport powietrzny na wyspę. Loty są regularne, a ich koszt nie przekracza wydatków, jakie trzeba ponieść w celu dostania się na Dominikanę. Urlop na Martynice można zaplanować samodzielnie albo korzystając z ofert biur podróży. Te funkcjonujące w Polsce również posiadają takowe w swoich katalogach. Jedno jest pewne, ta francuska wyspa to idealny pomysł na spędzenie niezapomnianych wakacji pełnych odprężenia na łonie natury, ale i wyjątkowych wrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here