Jak podróżować z dziećmi

Małe dzieci na ogół są ciekawe otaczającego je świata. Zadają setki pytań, wszystko je ciekawi i zachwyca. Rolą rodziców jest pokazanie im tego świata i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, choćby wymagało to uruchomienia całych pokładów cierpliwości.
Aby podróż z dzieckiem przebiegałam w miłej i przyjemnej atmosferze warto wcześniej dokładnie ja zaplanować.

Pierwsza i najważniejszą rzeczą w podróży z małym dzieckiem to zapewnienie mu odpowiedniego noclegu. Dobrze jest jechać w miejsca, w których byliśmy już wcześniej, do znanego hotelu. Nocleg powinien oferować przede wszystkim czystą pościel, ciepłą wodę. Hotel nie powinien znajdować się przy ruchliwej ulicy i z daleka od świecących całą noc neonów. Dobrze jest także, aby hotel oferował śniadania, najlepiej zróżnicowane, tak aby dziecko mogło wybrać coś, co będzie mu smakować.

Planując urlop z dzieckiem, wszystkie atrakcje i zajęcia dostosowujemy do wieku dziecka. Inaczej wygląda świat oczami malucha, z którym możemy przebywać nie tylko na plaży czy na placu zabaw. Dziecko takie wiele rozumie, dlatego powinniśmy mu dokładnie tłumaczyć otaczający go świat. Lepiej wybierać takie zajęcia, w których jest dużo ruchu i dziecko nie znudzi się nimi po kilku minutach.
Inaczej wygląda sytuacja ze starszymi dziećmi, którym możemy przybliżyć świat otaczającej przyrody, np. obserwując zwierzęta nie tylko w zoo, ale także w gospodarstwach agroturystycznych, targowiskach. W ten sposób wzbudzamy w dziecku chęć poznawania świata.

Wyjeżdżając na urlop z dzieckiem nie warto brać dużo zabawek naszej pociechy. Dziecko będzie dużo przebywało na świeżym powietrzu i będzie tak zmęczone, że nie będzie mu się chciało bawić tym samym co w domu. Wystarczy dwie, trzy ulubione, proste zabawki, ulubiona książeczka do czytania, czy bajki na tablecie. Pozwala to rodzicowi na chwilę oddechu w podróży, a także na spokojne prowadzenie auta.
Dzieci, które są wyjątkowo ruchliwe można zająć zabawami polegającymi np. na zapamiętaniu różnego rodzaju ruchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here