Niezbędnik górski

Turystyka, zwłaszcza górska, dostarcza wielu przyjemnych chwil i niezapomnianych wrażeń. Jest to świetny sposób na spędzanie wakacji, weekendów, krótkich i długich, świąt itp.
Aby cieszyć się w pełni z uroków spędzania wolnego czasu w górach, należy wcześniej dobrze się do tego przygotować, tak aby żadna nieprzyjemna niespodzianka nie popsuła nam wypoczynku. Przygotowania należy zacząć wcześniej, aby w spokoju zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria.

Do podstawowego zestawu każdego turysty należy na pewno apteczka, w której powinny znajdować się plastry, bandaże, woda utleniona, rękawiczki lateksowe, tabletki przeciwbólowe, czy krem z filtrem.

Na pewno przyda się termos, tak aby mieć w każdej chwili możliwość napicia się ciepłej kawy lub herbaty. Należy także zaopatrzyć się w odpowiednią odzież do chodzenia po górach, a przede wszystkim obuwie.

Dobrze jest mieć także ze sobą śpiwór, latarkę, a jeśli ma to być dłuższa wycieczka dobrze mieć ze sobą namiot. Przede wszystkim jednak, na samym wierzchu plecaka, powinna znajdować się aktualna mapa z zaznaczonymi szlakami.

W wyposażeniu każdego profesjonalnego i odpowiedzialnego turysty powinien być tzw. niezbędnik turystyczny. Jest to łyżka, widelec i nóż, które mogą być połączone ze sobą na stałe, albo spięte np. spinką. Dzięki temu ciężko je zgubić a łatwiej zobaczyć w plecaku.

Coraz częściej popularne tzw. mutitoole są zastępowane przez urządzenia, które oprócz podstawowych sztućców mają w zestawie także korkociąg, otwieracz do butelek i konserw, szpikulec.
Dużą popularnością cieszy się także tzw. spork, czyli łyżka, nóż i widelec w jednym.

Niezbędniki wykonane mogą być z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub z tworzyw sztucznych, które choć lekkie, są odporne na zniszczenia. Nie zmieniają smaku potraw i są wyjątkowo wytrzymałe. Doskonale nadają się do jedzenia typowych dań turystycznych. Utrzymanie ich w czystości także nie sprawia żadnego problemu, gdyż łatwo i szybko się je myje.
Niezbędniki znacznie ułatwiają życie w czasie wypraw w góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here