Podróże z dziećmi

Podróżowanie z dziećmi, szczególnie tymi najmłodszymi, jest obecnie jak najbardziej na porządku dziennym. Rodzice nie chcą rozstawać się ze swoimi pociechami, ale nie rezygnują także ze swoich pasji, takich jak podróże. I choć wyprawa taka ogranicza nieco dorosłych i wymaga odpowiedniego rodzaju przygotowań, to na pewno jest tego warta.
Pierwsza podróż powinna być jednak dość blisko domu, a potem stopniowo można wprowadzać malca w „wielki świat”.

Pakując bagaże należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą odpowiednią ilość ubrań dla dzieci, przede wszystkim wygodnych, można tez pomyśleć o lekkim turystycznym, przenośnym łóżeczku dla dziecka z np. moskitierą. Kompletując przybory toaletowe dobrze jest zaopatrzyć się w przenośną wanienkę do kąpieli.
Trzeba także pamiętać o takich rzeczach jak ulubiona zabawka dziecka, kocyk czy poduszka. Na czas podróży dobrze jest mieć ze sobą ulubione książeczki do czytania czy, jak w przypadku starszych dzieci, jakieś gierki, żeby skrócić dziecku czas podróży.

Pakując malucha na którąś wyprawę z rzędu, nabiera się doświadczenia i doskonale się wie które rzeczy będą zupełnie niezbędne, a bez których nasza pociecha może się obejść.
Bez względu na to dokąd się wybieramy, należy przygotować się na to, że dziecko zasypie nas pytaniami o różne rzeczy. W takich sytuacjach trzeba uruchomić pokłady cierpliwości, a szczera radość dziecka z podróży wynagrodzi nam wszystkie niedogodności.

Podróż z dzieckiem, wbrew stereotypom, na pewno nie jest to droga przez mękę. Jest okazją, żeby spędzić ze swoją pociechą więcej czasu, po całym zapracowanym roku. Pozwala także zwolnić i powoli odkrywać uroki nowo poznawanych miejsc. zmusza także do lepszego zaplanowania trasy podróży, a przede wszystkim do jej celu.
Dzięki temu mamy okazję pokazać całkiem inny świat swojemu dziecku, poznawać go razem z nim. Wspomnienia pozostaną na długie lata, a, zdjęcia czy filmiki jakie pozostaną po takich wyprawach będą pretekstem do wielu rodzinnych spotkań przez długi okres czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here