Oferty biura podróży- na co uważać

Ludzie, którzy nie lubią organizować wycieczek na własną rękę, często korzystają z ofert biur podróży, których obecnie na rynku jest mnóstwo.
Biura podróży, niektóre fakty dotyczące wycieczek, przemilczają, a w kolorowych katalogach są zdjęcia samych najpiękniejszych miejsc.
Często jednak rzeczywistość znacznie różni się od folderów reklamowych.

Aby uniknąć ogromnego rozczarowania należy dokładnie sprawdzić biuro podróży, z którego usług mamy zamiar korzystać. Trzeba sprawdzić czy biuro istnieje legalnie i czy ma środki finansowe. Wszystkie te informacje można spotkać w internecie. Warto także poczytać opinie klientów owej instytucji.

Nie należy także sugerować się niską ceną. Trzeba dokładnie sprawdzić czy jest wyżywienie, wizy, bilety wstępu do różnych obiektów, wycieczki fakultatywne. Dobrze jest też zasięgnąć informacji bezpośrednio w biurze na jakie wydatki jeszcze będziemy narażeni.

Program wycieczki, związany z miejscem pobytu lub trasą, to kolejny punkt, który dokładnie należy prześledzić. Inny charakter mają wczasy dla rodzin z dziećmi, inny dla osób samotnych. Przy wycieczkach objazdowych ważne jest także to co mamy w planie zwiedzić. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na te programy, które mają dość dużą intensywność. W tym przypadku więcej na pewno nie znaczy lepiej.

Wyjeżdżając do odległych krajów warto sprawdzić jaka pogoda będzie w danym państwie w czasie naszego pobytu. Termin wyjazdu dobrze jest dopasować do lokalnych świąt, a także zwrócić uwagę na różnice czasowe.

Kolejna rzeczą, na którą trzeba szczególnie uważać, to odpowiedni standard hotelu, w którym się zatrzymujemy. Ważne jest czy ręczniki, pościel, telewizor i lodówka są wliczone w cenę i czy mamy dostęp do parkingu i internetu. Trzeba też sprawdzić czy pokój , w którym śpimy, czy nie jest pokojem przechodnim.

Sprawdzenie wyżywienia jest również niezbędne. Trzeba się dowiedzieć ile posiłków i w jakiej formie jest wliczonych w cenę.
Ważna jest także opieka dobrego pilota lub rezydenta na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here