Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Bułgaria to kraj, który ma trzy tysiące lat historii. Styka się tu kultura arabska, bałkańska i słoweńska. Bułgaria to piękny, słoneczny kraj, miejsce popularne do spędzania urlopów. Krajobrazy, pełne uroku tworzone są tu przez naturę i historię, które stykają się tu na każdym kroku. Oferty wypoczynku w Bułgarii są w atrakcyjnych cenach, a dodatkowym atutem jest gwarancja dobrej pogody. Z pięknego upalnego słońca mona korzystać już od maja.

Kraj ten posiada wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, ale najbardziej znany jest Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Co wybrać?

Słoneczny Brzeg ma piękne, odsłonięte, szerokie piaszczyste plaże. Posiada natomiast mało zieleni. Wszechobecne słońce zapewnia super pogodę, w sam raz na opalanie. Jest kurortem dość nowoczesnym. Posiada wiele nowoczesnych hoteli, a także dwa duże aquaparki, co stanowi nie lada atrakcje dla miłośników zabaw wodnych.
Słoneczny brzeg jest połączony linia brzegową z jednym z najstarszych miast średniowiecznych, o nienaruszonej zabudowie, Nesseberem. Można tam udać się spacerem, a wrócić komunikacją miejską lub taksówką. Jest to najbardziej nasłonecznione miejsce na całym wybrzeżu.
Ze względu na dużą liczbę cudzoziemców Słoneczny Brzeg jest miejscowością o wysokich cenach. Z tego miejsca bardzo często organizowane są wycieczki jedno lub dwudniowe do stolicy Turcji Stambułu.

Złote Piaski natomiast to najstarszy kurort w Bułgarii, na wybrzeżu Morza Czarnego. Znajdują się one na terenie zalesionego Parku Krajobrazowego. Posiada piaszczystą plażę, która jest oddzielona od lądu lasami. Dają one cudowną ochronę przed upałami.
Złote Piaski są polecane zwłaszcza turystom, którzy nie przepadają za ciągłymi upałami.
Znajdują się tu liczne atrakcje, mnóstwo dyskotek, restauracji, nocnych klubów, kasyna, a także sporo innych okazji do dobrej zabawy. Złote Piaski to idealne miejsce dla tych, którzy lubią bawić się długo w nocy, a odsypiać w dzień.
Są tu także liczne ścieżki spacerowe, które prowadza do wielu zabytków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here