Sprawdzone sposoby na wyszukiwanie tanich lotów

W dzisiejszych czasach podróżowanie samolotem jest dostępne praktycznie dla każdego. Bilety lotnicze, do nawet najbardziej odległych zakątków świata, stają się coraz tańsze, jeśli trafi się na odpowiednią promocję.

Aby zdobyć jak najtańszy bilet w interesującym nas kierunku na świecie, należy rozglądać się po różnych wyszukiwarkach lotów, takich jak tripsta.pl, expedia.com czy skyscanner.pl. Najlepszą, ale płatną opcją, jest program komputerowy Azuon. Oferuje on najwięcej opcji wyszukiwania lotów.
Wyszukiwarki pokazują oferty od najtańszych do najdroższych, przeglądając wiele linii. Urządzenie to zauważa o wiele więcej, niż każdy kto szuka na własną rękę.

Kiedy już znajdziemy w wyszukiwarce taki tani lot, potem najlepiej przejść na główną stronę linii lotniczych, aby tam bezpośrednio zakończyć procedurę zakupu. Wychodzi to wtedy o wiele taniej, ponieważ nie płacimy pośrednikowi. Ten sposób doskonale się sprawdza w trakcie lotów bezpośrednich.
Jeżeli jednak mamy lot z przesiadką warto kupić bilet u pośrednika, który gwarantuje nam , że całe połączenie jest ubezpieczone i w przypadku, kiedy nie zdąży się na drugi lot, bilet nam nie przepada.

Aby kupić tani bilet lotniczy warto śledzić też strony z promocjami lotniczymi, takimi jak loter.pl, fry4free.pl czy mlecznepodróze.pl. Dobrze też jest zapisać się na ich newslettery, wtedy jesteśmy na bieżąco informowani o promocjach, jak np. o zakupie dwóch biletów w cenie jednego.

Nie można także przegapić momentu rozdawania voucherów i kodów promocyjnych przez dane linie lotnicze. Przy rejestracji należy podać kraj do którego chce się polecieć i jest to pewien minus, ale jest i na to sposób. Można założyć parę kont z różnych emaili, na każdym z nich podając inny kraj wylotu i wtedy problem rozwiązuje się sam.

Posiadanie karty Wizzair Exclusiv Card zapewnia również duże zniżki, ale przy lataniu tylko i wyłącznie tą linią. Dzięki tej karcie można kupić także bilety ze zniżką dla swoich znajomych, pod warunkiem, że główny właściciel znajdzie się również na pokładzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here