3 miejsca, w których warto uczyć się angielskiego

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mimo, że aura za oknem na to nie wskazuje, to już teraz warto pomyśleć gdzie i jak spędzimy tegoroczny wypoczynek. Jedni na pewno wybiorą nadmorskie kurorty, w których do woli będzie można korzystać ze sportów wodnych czy przyhotelowych basenów. Inni zdecydują się na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem licznych atrakcji zarówno w Polsce, jak i za granicą. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Zgadzamy się z faktem, że Polska jest piękna i warto ją zwiedzać. Jednak w tegoroczne wakacje proponujemy wyjazd na granicę, gdzie będzie można nie tylko skorzystać z uroków miejsca, które odwiedzimy, ale także poprawić się w… języku angielskim. Oto 3 sprawdzone miejsca, do których warto pojechać na kurs językowy za granicę.

Malta

Urokliwa wyspa na Morzu Śródziemnym, podbiła serca Polaków. Od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata, w tym także z Polski. Wszystko dzięki tanim połączeniom lotniczym z kilku polskich miast. Ale nie tylko! Malta to wyspa, na której przez 300 dni w roku świeci słońce. Nic więc dziwnego, że turyści z całego świata chętnie ją odwiedzają i korzystają z jej uroków. A jest co tu robić!

Mimo, że powierzchnia Malty jest porównywalna do Krakowa, to nie sposób się tu nudzić. Od wszystkich możliwych sportów wodnych, przez rower, rolki, bieganie, plażowanie czy zwiedzanie. Każdy znajdzie coś dla siebie. A do tego łatwość w porozumiewaniu się. Każdy Maltańczyk biegle mówi w języku angielskim, ponieważ Malta to dawna kolonia brytyjska. Dlatego jeśli chcemy połączyć wypoczynek na jednej z wysp Morza Śródziemnego z podszkoleniem znajomości języka angielskiego to trafiliśmy idealnie! Na Malcie funkcjonuje wiele szkół językowych, które oferują naukę na kursie językowym. To doskonała możliwość nie tylko na polepszenie znajomości języka angielskiego, ale także na poznanie osób z całego świata, nawiązanie nowych znajomości, poznanie urokliwych miejsc na wyspie dzięki wycieczkom fakultatywnym organizowanym przez szkołę językową czy doświadczenie codzienności dzięki możliwości mieszkania u rodziny goszczącej.

Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii rokrocznie przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jedni przyjeżdżają, aby doświadczyć brytyjskiej kultury, poznać tradycje i zwyczaje oraz rozkoszować się smakiem herbaty z widokiem na Big Bena. Inni pragną zobaczyć jak najwięcej atrakcji turystycznych w bardzo krótkim czasie. A jest co oglądać! London Eye, Tower of London, Katedra św. Pawła, Buckingham Palace, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Harrodsa, Tower Bridge, Opactwo i Pałac Westminsterski oraz wiele, wiele innych. Weekend na odwiedzenie wszystkich miejsc to zdecydowanie za mało!

My polecamy Londyn ze względu na jedno i drugie oraz… z powodu języka angielskiego, z którym będziemy mieli do czynienia na każdym kroku. W sklepach, restauracjach, na ulicach, w metrze czy typowo turystycznych obiektach – język angielski jest wszechobecny w stolicy Wielkiej Brytanii, a codzienny kontakt z nim pozwoli na łatwiejsze i szybsze nabranie swobody w mówieniu oraz przyswojenie podstawowych zwrotów, używanych w życiu codziennych każdego Brytyjczyka. Jeśli chcemy połączyć swobodę mówienia z podszlifowaniem zasad obowiązujących w języku angielskim, powinniśmy zdecydować się na udział w kursie językowym. Londyn to kolebka angielskiego, dlatego oferta szkół językowych jest tutaj bardzo duża, a wybór odpowiedniej nie powinien przynieść nam większych trudności. Udział w kursie językowym to także możliwość zdobycia nowego doświadczenia, otwarcia się na nowe znajomości oraz poznania lepiej kultury i tradycji brytyjskich.

Cypr

Inną wyspą na Morzu Śródziemnym, która zachęca do wakacyjnych wojaży jest Cypr. Położona u wybrzeży Turcji ma wiele do zaoferowania turystom. Zachęca nie tylko historią, kulturą, tradycjami czy wyśmienitą kuchnią, ale także malowniczymi miejscami, długimi, piaszczystymi plażami, niespotykaną w Polsce fauną i florą oraz piękną i słoneczną pogodą.

Warto tu przyjechać nie tylko ze względu na urokliwe zakamarki, które kuszą do eksploatacji, ale także z powodu dostępu do języka angielskiego. Tę znajomość warto pielęgnować i dbać o nią od najmłodszych lat, dlatego każdy powód do rozmów po angielsku jest dobry. Ten wakacyjny także! To właśnie najprostsze sytuacje, z którymi będziemy mieli styczność na co dzień „zmuszają” nas do porozumiewania się z obcokrajowcami. Warto opanować tę sztukę, aby w przyszłości nie mieć problemu z komunikacją po angielsku.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Turystyczną ATAS. Więcej informacji o kursach językowych za granicą można znaleźć na stronie www.kursy.atas.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here