Gdzie najlepiej wymienić pieniądze na zimowy wyjazd na narty?

Francja, Słowacja, Włochy czy Szwajcaria? Na narty możemy wybrać się do wielu państw w Europie. Przed wyjazdem będziemy musieli nie tylko spakować swoją walizkę i przygotować wyposażenie narciarskie, ale musimy też zatroszczyć się o walutę, która będzie nam potrzebna na miejscu. Jak możemy ją wymienić, aby stracić jak najmniej?

Wymiana walut wielu z nas kojarzy się z kantorami stacjonarnymi i rzeczywiście zarówno w Polsce, jak i w zagranicznych miejscowościach możemy bez problemu wymienić waluty, gdy mamy gotówkę. Także możemy płacić kratą lub wypłacać pieniądze w obcej walucie w bankomatach z konta złotówkowego – wtedy bank dokona odpowiedniego przeliczenia. Jednak ani kantory stacjonarne, ani banki nie proponują nam atrakcyjnych kursów wymiany walut. Możemy zapłacić naprawdę bardzo dużo!

Przede wszystkim banki i kantory stacjonarne zarabiają na spreadach, czyli na różnicy zachodzącej pomiędzy sprzedażą a zakupieniem waluty. W bankach wysokość spreadów to nawet 5-10 procent transakcji, dlatego możemy bez problemu obliczyć, ile będzie kosztowało nas dodatkowo opłacenie rachunku kartą czy wybranie gotówki w bankomacie. Oczywiście, mogą pojawić się też dodatkowe koszty, na przykład za samą wypłatę pieniędzy. W kantorach stacjonarnych w zależności od ich lokalizacji wysokość spreadów może wynieść od około 1 do nawet 5 procent, wobec tego także jest to spory koszt.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zapłacić za wymianę walut mniej, dobrym wyborem będzie internetowy kantor. W kantorach on-line możemy wymieniać pieniądze bez wychodzenia z domu. Będziemy potrzebowali dwóch kont – jednego, z którego wyślemy pieniądze do kantoru, a także drugiego, na które wymieniona waluta będzie do nas odesłana. Pieniądze możemy wtedy wykorzystać poprzez płatność kartami – bez przeliczenia będzie znaczni tańsza, a także przez wypłatę w bankomatach.

Gdy wobec tego nie chcesz, aby twój zimowy wyjazd był bardzo drogi, sprawdź już teraz internetowy kantor i wymień pieniądze szybko, wygodnie, bezpiecznie i do tego niedrogo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here