W podróż nigdy nie wyruszamy z pustymi rękami. Choćby czysty pragmatyzm podpowiada, że trzeba coś ze sobą zabrać. Zapasowy komplet ubrań, przybory kosmetyczne, sprzęt elektroniczny… lista jest tym dłuższa, im dłuższy wyjazd. By zapakować je komfortowo i dobrze zabezpieczyć, potrzebna jest dobrej jakości walizka. Najlepiej sprawdzi się taka na kółkach.

Gdy spojrzymy na historię bagażu, dostrzeżemy, że i sama walizka na przestrzeni lat zmieniała się, i to nie raz. Od zwykłych worków i pospiesznie owiniętych sznurkiem pakunków, przez skórzane, ręczne walizki aż po te współczesne – walizki podróżne na kółkach. Skąd popularność tych ostatnich? I, co najważniejsze – jak wybrać tę odpowiednią na wyjazd.

Na kółkach znaczy wygodnie

Walizki podróżne na kółkach mają jedną podstawową zaletę– pozwalają przenieść bagaż z miejsca na miejsce w bardzo komfortowy sposób. Nie czarujmy się, nawet stosunkowo niewielki pakunek skompletowany na kilka dni waży, i to sporo. Walizki na dłuższą podróż zaś mogą osiągać masę nawet do 20 – 30 kilogramów. Ich noszenie w ręce, np. na lotniczym terminalu czy dworcu mogłoby być poważnym problemem. Owszem, można go rozwiązać, sięgając po specjalny wózek na bagaż. Ale ten będzie już niedostępny np. podczas dojścia do recepcji hotelowej czy gdy będziemy się z walizką przemieszczać z miejsca na miejsce w innym celu. Obecność kółek rozwiązuje problem. Zamiast podnosić ciężary, po prostu rozkładamy rączkę i ciągniemy walizkę za sobą. Kółka sprawiają, że to bardzo proste. Do tej pory projektanci nie wymyślili bardziej funkcjonalnej alternatywy – walizki na kółkach możemy więc bez wahania uznać za najlepsze rozwiązanie podczas każdej podróży.

Jaką walizkę wybrać na podróż?

Rynek walizek podróżnych rozwija się z roku na rok. I choć ich kształt i mechanizm działania pozostają zasadniczo niezmienne, wyruszający w podróż może wybierać spośród wielu rozmiarów, kolorów czy materiałów wykonania. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

  • Rozmiar – walizki na kółkach dostępne są zasadniczo w trzech rozmiarach – mówi się o małych, średnich oraz dużych. Najmniejsze pomieszczą ok. 20-30 litrów, największe – nawet ponad 90. Wybierając, zastanowić się warto nad tym, jak wiele bagażu zabiera się ze sobą na standardowy wyjazd. Jeśli to dłuższa podróż, walizka i tak trafi do bagażu rejestrowanego, a więc może warto wybrać coś większego. Można również pomyśleć o walizce kabinowej, która zmieści się nawet do bagażu podręcznego.
  • Materiał wykonania – idealna walizka jest z jednej strony lekka, a z drugiej – dobrze chroni włożone do wewnątrz przedmioty. Zwolennikom miękkich, „materiałowych” walizek i bardziej ekonomicznych opcji szczególnie polecić warto te nylonowe – wytrzymałe i eleganckie zarazem. Jeśli zaś szukasz naprawdę dobrego zabezpieczenia i jakości na miarę XXI wieku, rozważ zakup walizki z nowoczesnego tworzywa ABS. Szeroki wybór walizek oferuje np. OCHNIK.
  • Design – choć nie jest parametrem kluczowym, również ma znaczenie. Zwłaszcza, że na rynku znaleźć można całe mnóstwo kolorów i propozycji wzorniczych. Dobrym pomysłem jest wybranie modelu, który się wyróżnia – łatwiej go będzie namierzyć na taśmie bagażowej na lotnisku, pomiędzy dziesiątkami toreb innych pasażerów.

Walizka podróżna to inwestycja na co najmniej kilka sezonów. Warto więc postawić na produkt z najwyższej półki. Będzie wydatkiem, który się opłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here