Co zabrać w góry

Wakacje w górach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną, na łonie natury. Aby jednak wyprawa była udana trzeba dokładnie wszystko zaplanować i przemyśleć, tak żeby każdy członek rodziny był zadowolony i nie nudził się.

Po pierwsze należy zarezerwować miejsce na nocleg. Miejsce należy dobrze sprawdzić, czytając opinie na forum lub wypytując znajomych. Dobrze jest wiedzieć także jakie atrakcje oferuje nam okolica, w której się zatrzymamy. Należy także sprawdzić jaką mamy alternatywę rozrywki, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać. Niezbędny do zasięgnięcia informacji tego typu na pewno jest internet i przewodniki turystyczne. Wiadomości tego typu okażą się korzystne także podczas planowania wakacyjnego budżetu.
Pakując dzieci trzeba pamiętać o ich ulubionych gierkach, książeczkach do czytania itp. Uchroni to nas od marudzenia i od nudzenia się dzieci kiedy pada deszcz.

Kolejnym ważnym elementem jest zabranie odpowiedniej ilości dobrze dobranych ubrań. Najważniejszym jednak elementem garderoby na wędrówki po górach są są odpowiednio dobrane buty. Powinny być wodoszczelne, wyższe, tak aby stabilizowały i usztywniały kostkę, ale też oddychające, żeby stopa się nie pociła. Podeszwa musi być twarda, antypoślizgowa. Buty nie powinny być nowe, ale rozchodzone.
Dobra kurtka to następny ważny element garderoby w górach. Powinna być nieprzemakalna, chronić przed zimnem i deszczem. Musi być odporna na wiatr, na zniszczenia, a przy tym powinna pozwolić skórze na swobodne oddychanie. powinna być dłuższa, gdyż dzięki temu bardziej chroni przed zmianami atmosferycznymi, łatwiej się w niej też poruszać.
Ciepłe skarpetki oraz nakrycie głowy dopełniają niezbędne elementy garderoby do chodzenia po górach, bez względu czy to lato czy zima.

Niezbędny na szlakach turystycznych jest również plecak, a w nim tablica gorzkiej czekolady, opatrunki, bandaże, środki przeciwbólowe,woda utleniona, rękawice lateksowe i przede wszystkim naładowany telefon, w którym jest zapisany numer GOPR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here