Turcja czy Egipt - jaki kierunek na lato

Wybierając się na wakacje za granicę często stajemy przed wyborem gdzie mamy jechać. Każdy kraj kusi i zachęca wieloma atrakcjami i każdy z nich jest ciekawy na swój sposób

Egipt to możliwość przygody swojego życia. To kraj, który oferuje wiele atrakcji, takich jak podziwianie piramid, rejs po Nilu, safari na Saharze w towarzystwie beduińskich przewodników.
Kair, stolica Egiptu to miejsce, które jest na pewno warte zwiedzenia. Metropolia ta pozbawiona jest korków i ciężkiego powietrza, a w jej okolicy znajdują się wszystkie najważniejsze zabytki z okresu faraonów, islamskie i koptyjskie. Położone na przedmieściach Kairu w Gizzie piramidy również warto zobaczyć, a wśród nich najsławniejszą piramidę Cheopsa.

Egipt jest także rajem dla pasjonatów nurkowania. W zasięgu ręki turystów znajduje się bajeczna rafa z fantastycznym światem fauny i flory, a także safari nurkowe czyli żeglowanie połączone z nurkowaniem.

Kolejna niewątpliwą atrakcją jest rejs po Nilu. Jest to najprzyjemniejszy i najwygodniejszy sposób zwiedzania Egiptu. Porośnięte bujną roślinnością wybrzeże Nilu, zwiedzanie budowli i pomników starożytnego Egiptu na niejednym turyście wywrze niezapomniane wrażenia.
Dodatkowym atutem Egiptu jest praktycznie stuprocentowa gwarancja pogody.

Turcja to kraj, w którym są ślady trzech kultur: muzułmańskiej, chrześcijańskiej i bizantyjskiej. Położona jest na dwóch kontynentach, w Europie i częściowo w Azji. Kraj ten otoczony jest aż czterema morzami.
Turyści, którzy chcą odwiedzić ten kraj mają zapewnionych wiele atrakcji do zwiedzania i piękną pogodę.

Stolica Turcji, Stambuł to prawdziwy tygiel kulturowy. Miasto to ma ogromną ilość zabytków, kościoły, meczety, pałace. Na półwyspie Konstantynopol, dawnej stolicy Bizancjum, położone są najpiękniejsze budynki, a także Wielki Bazar.

Riwiera turecka to miejsce idealnie nadające się na wypoczynek. Można tu już dotrzeć w kilka godzin. Hotele tureckie mają najwyższe standardy, maja bogate zaplecze rozrywkowe, baseny, jacuzzi i wiele innych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here