Gdzie wyjechać na urlop w zimie

Grudzień to taki miesiąc w Polsce gdzie temperatury najczęściej spadają poniżej zera, pada śnieg, szybko robi się ciemno. Osoby, które biorą urlop w tym miesiącu, czy w jakimkolwiek innym zimowym, planując podróż szukają miejsc ciepłych, słonecznych, żeby naładować baterie.
Pytanie gdzie jechać? Obecnie jest wiele możliwości, a biura podróży prześcigają się w ofertach, bardzo atrakcyjnych cenowo.

Najbardziej popularny jest Egipt, kraj wiecznie gorący, gdzie podczas miesięcy takich jak styczeń i luty, najchłodniejszych w tym państwie, temperatury wahają się w granicach 25 stopni. Jest to idealna temperatura nie tylko na wypoczynek na plaży, ale również do zwiedzania zabytków, których w Egipcie z pewnością nie brak. Hotele są na bardzo wysokim poziomie, oferują baseny z podgrzewaną wodą.

Innym, często odwiedzanym w trakcie zimowych miesięcy krajem są Wyspy Kanaryjskie. Niewątpliwą zaleta jest na pewno fakt, że są one stosunkowo blisko Polski. Podróż nie jest długa, ani męcząca. Najbardziej znanymi wyspami jest Fuerteventura, Teneryfa i Gran Canaria. Miejsca te mają bogatą ofertę turystyczną, hotele o wysokim standardzie i liczne atrakcje. Temperatura w zimowych miesiącach jest w granicach dwudziestu pięciu stopni.

Coraz bardziej popularne, choć niewątpliwie droższe i bardziej egzotyczne są wakacje zimowe na Dominikanie, Bali czy Kostaryce.
W miejscach tych prawie nie ma różnicy między zimą a latem, jeśli chodzi o temperatury. Jest za to bardzo egzotycznie, no i przede wszystkim drożej.

Na zimowe urlopy bardzo często wybiera się także takie kraje jak Tunezja, Tajlandia czy Maroko. Tam również można wypoczywać na egzotycznych plażach i wygrzewać się w słońcu, nie pamiętając o tym, że w Polsce jest zima.

Wybierając się na urlop zimowy za granicę trzeba dokładnie sprawdzić oferty biur podróży. Każde z nich proponuje ciekawe miejsca, za atrakcyjna cenę. Plusem urlopów zimowych jest także niewątpliwie fakt, że na plażach czy w hotelach nie ma tłumu ludzi, dzięki czemu w kameralnej prawie atmosferze można cieszyć się słońcem i sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here