Apulia

Planując podróże, warto jest pomyśleć nawet o najmniejszych detalach. Oczywiście spontaniczne wyprawy również mogą sprawić wiele radości, jednak plan zwiedzania to podstawa. Dzięki niemu można maksymalnie wykorzystać czas. Apulia to wyjątkowy region Włoch. Nie znajdziemy tutaj typowych krajobrazów. Największą atrakcją są tutaj malownicze miasteczka, które zachwycają swoją nieprzeciętną infrastrukturą.

Apulia – miasta które warto zobaczyć

1. Monopoli

To miasteczko, które uchodzi za najpiękniejsze w całym regionie. Właśnie dlatego warto się tutaj zatrzymać na dłużej. Do odwiedzenia jest spora ilość klimatycznych miejsc, które z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających. Warto odwiedzić Bastion Santa Maria, czy też katedrę Duomo di Monopoli. Dużym zainteresowaniem cieszy się również port, gdzie można udać się na romantyczny spacer. W niedalekiej odległości znajdują się plaże. Nie są one zatłoczone, dzięki czemu relaks będzie udany. W pobliżu znajduje się słynny most Grotta Di Sella, który został ukształtowany przez matkę naturę.

2. Polignano a Mare

Polignano a Mare leży bardzo blisko Monopoli, a więc warto odwiedzić obie miejscowości. Jest to miasteczko niewielkie, a zarazem turystyczne. Warto jest skorzystać z oferowanych atrakcji. Dech w piersiach zapierają kręte, a zarazem kameralne uliczki. To doskonała opcja na wieczorny spacer. Oczywiście warto jest również zobaczyć pobliskie klify, z których roztacza się malowniczy widok na morze. Nieopodal znajduje się piaszczysta plaża, która spełni oczekiwania osób stawiających na spokój oraz swobodę.

3. Ostuni

Ostuni to miejscowość nazywana „Białym Miastem”. Kolor ten zdecydowanie dominuje w tamtejszej architekturze. To właśnie dzięki temu otoczenie prezentuje się świeżo i niebanalnie. Jest to kolejne miasteczko, które sprzyja długim spacerom. Warto wspomnieć, że domy i budynki są przepięknie przystrojone zieloną roślinnością. Miłośnicy obiektów sakralnych powinni odwiedzić gotycką katedrę Santa Maria Assunta.

4. Alberobello

Alberobello to jedna z najpiękniejszych miejscowości opisywanego regionu. Można tutaj znaleźć niezwykłe parterowe domki ze spiczastymi dachami. Ciężko przejść obok nich obojętnie. Domki trulli to największa atrakcja turystyczna tego miasta. Warto udać się na tarasy widokowe.

5. Locorotondo

Locorotondo to kolejne miasteczko, gdzie króluje biel. Należy jednak podkreślić, że jest to miejscowość sprawiająca wrażenie perfekcyjnej. Czyste uliczki zachęcają do zwiedzania. Warto wspomnieć, że jest to miejsce ciche, a zarazem zapomniane. Nie spotkamy tutaj zbyt wielu turystów. Kawosze powinni zajrzeć do pobliskich kawiarni. W miasteczku nie brakuje obiektów sakralnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here