badania
fot. Pixabay.com

Bez wątpienia serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie. By zachować zdrowie i dobre samopoczucie, niezbędne są regularne badania by móc rozpoznać ewentualne nieprawidłowości we wczesnym stadium.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/badania-kardiologiczne/

 

Badanie EKG

Elektrokardiografia czyli badanie EKG jest wykonywane za pomocą elektrod przymocowanych na klatce piersiowej oraz kończynach pacjenta które pomaga w diagnostyce arytmii czy uszkodzeń mięśnia lub częstoskurczy. Można wykonać zarówno EKG spoczynkowe – pacjent leży na łóżku lub kozetce albo EKG wysiłkowe czyli ocena pracy podczas aktywności na przykład na bieżni. Badanie wysiłkowe trwa dłużej ponieważ serce jest sprawdzane podczas stopniowo zwiększanej intensywności ćwiczenia.

 

Badanie EKG metodą Holtera

Podczas takiego badania serce jest monitorowane przez 24 godziny by sprawdzić jak pracuje podczas każdej fazy – spoczynku, snu, czy wykonywania codziennych czynności. Elektrody są podpięte do aparatu który zasilany jest bateriami.

 

USG serca

Możliwe jest również wykonanie badania ultrasonograficznego które ukazuje strukturę oraz ruchy serca. Możemy ocenić przepływ krwi a także możliwości do kurczenia się, pracę zastawek czy wykryć nowotwory. Wskazaniem są często przebyte zawały. Wybór konkretnego badania powinien należeć do lekarza który na podstawie wywiadu najlepiej oceni które z badań wykryje ewentualne schorzenia.

 

Przeczytaj też: http://www.beautifulnight.pl/rekonwalescencja-po-zawale-serca/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here