Skawina - co warto zobaczyć

Skawina to małe miasteczko położone na południe od Krakowa. Około 20 tysięcy mieszkańców, przepiękny park z urokliwymi alejkami, wysoko rozwinięta strefa przemysłowa, w której zatrudnienie znajdują ludzie z okolicznych gmin i miast, także Krakowa. Te wszystkie rzeczy charakteryzują Skawinę

W centrum Skawiny znajduje się dosyć nowy, kilka lat temu wyremontowany rynek. Na środku znajduje się słynna fontanna, która jest obiektem wiecznych kłótni mieszkańców – pomimo ostrzeżeń ze strony gminy, że woda w fontannie nie nadaje się do picia, wiele niepoważnych osób przychodzi latem, kąpać się w fontannie – według mnie to co się dzieje w tej kwestii to skrajna nieodpowiedzialność rodziców. Jak można pozwolić aby dzieci kąpały się w miejskiej fontannie – w której obieg wody jest zamknięty, a wszyscy miejscowi bezdomni oraz bezpańskie psy załatwiają tam swoje potrzeby fizjologiczne.

Pomijając to Skawina ma w okolicy rynku wiele firm – banki, kawiarnie, lodziarnie. Na ul. Słowackiego jest sklep, w którym ostatnio miałam przyjemność kupować przewody elektryczne, potrzebne do remontu w moim domu rodzinnym. Obok jest pyszna lodziarnia, która sprzedaje lody na packi – solidna porcja lodów w korzystnej cenie – pychotka. Różne smaki, czasem też połączone z popularnymi batonami typu snickers, twix, oreo. Warto przyjechać do Skawiny – jest tu prawdziwy raj dla lodziarzy i oczywiście dla mojego synka – Mateuszka.

Wspominałam tez o parku – poza zwykłymi alejkami jest tu dużo atrakcji dla dzieci – plac zabaw, an którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych ogromna piaskownica, dla większych huśtawki, a dla tych największych tyrolka – talerzyk przymocowany do liny, zjazd na nim to prawdziwa frajda. Dalej można przejść przez park linowy – to już jest dla większych, bardziej odważnych dzieci. Po za tym przy parku, jest starorzecze rzeki Skawinki – można tam zobaczyć piękne łabędzie, które wiosną budują gniazdo.

Podsumowując Skawina to miasto, gdzie można bardzo miło spędzić weekend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here