Gdynia, Sopot i Gdańsk położone tuż obok siebie tworzą razem metropolię, którą zamieszkuje około 750 000 osób. Lokalizacja aglomeracji trójmiejskiej jest atrakcyjna nie tylko ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego, ale także z powodu położonego w jej granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jednym z ciekawych sposobów na poznanie Trójmiasta jako zintegrowanej całości jest zwiedzanie tego obszaru rowerem.

W Trójmieście ulokowanych jest wiele tras rowerowych, prowadzących zarówno wokół najbardziej charakterystycznych atrakcji, jak i tych ukazujących malownicze krajobrazy i naturę. Kiedy podróżujemy po mieście rowerem możemy poznać miasto z zupełnie innej perspektywy, ponownie jest w przypadku Gdyni, Sopotu i Gdańska. Pokonując trójmiejskie ścieżki rowerowe będziesz nie tyle uczestnikiem, co obserwatorem przestrzeni miejskiej, co pozwoli Ci zajrzeć w mniej popularne uliczki, urokliwe parki, a także poznać mniej turystyczną stronę wszystkich trzech miast. Ponadto w Trójmieście baza noclegowa jest bardzo rozbudowana, dlatego bardzo łatwo wyszukasz odpowiedni pokój czy cały apartament, gdzie odpoczniesz po całym dniu aktywnego zwiedzania. Zajrzyj na Sun&Snow i wybierz nocleg w dogodnej dla siebie cenie i lokalizacji.

Rowerowa trasa nadmorska: Gdynia-Sopot-Gdańsk, 25 km

Nie ma lepszego sposobu na poznanie Trójmiasta, jak pokonanie trasy rowerowej, która prowadzi z Gdyni przez Sopot do Gdańska. Łączy ona ścieżki rowerowe położone wzdłuż morza z podjazdami na Kępie Redłowskiej oraz miejskimi uliczkami. Całość możesz pokonać w ok. 4-5 godzin, a po drodze zatrzymać się przy lokalnych atrakcjach turystycznych czy w jednym z obiektów gastronomicznych ulokowanych na trasie. Punktem startowy rowerowej wycieczki jest Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie zobaczyć możesz okręty i statki m.in. słynny „ORP Błyskawica” i „Dar Pomorza”. Dalej pokonasz m.in. Bulwar Nadmorski i przez Kępę Redłowską dotrzesz do Mola w Orłowie. Zobaczysz Sopot, Ergo Arenę, dzielnicę Gdańsk Wrzeszcz, następnie Stocznię Gdańską i mijając Wielki Młyn w Gdańsku Głównym swoją trasę zakończysz na Długim Targu.

Rowerowa trasa po płaskim terenie: Sopot-Nowy Port-PGE Arena, 25 km

Mniej wymagająca trasa, którą pokonać możesz w ok 2-3 godzin, pozwoli Ci poznać mniej turystyczne atrakcje Trójmiasta. Prowadzi ona z Sopotu (punkt startowy Latarnia Morska) na obrzeża Gdańska. Mijając molo w Sopocie kieruj się w stronę Parku Jelitkowskiego i dalej Parku im. Ronalda Regana. Zobaczysz Molo w Brzeźnie i pruskie fortyfikacje z przełomu XIX i XX wieku. Będąc w dzielnicy Nowy Port podążaj w stronę Martwej Wisły, gdzie odwiedzisz możesz Latarnię Morską, z której dojrzysz Westerplatte (gdzie miał miejsce początek II wojny światowej). Jeśli będziesz podążał ulicą Wyzwolenia, przy której m.in. wybudowano charakterystyczne dla lat 60. i 70. budynki mieszkalne określane mianem falowców, dotrzeć ponownie do Martwej Wisły. Tym razem jednak dojrzysz w oddali zabytkową Twierdzę Wisłoujście. Następnie wracając odbij w ulicę Marynarki-Polskiej, która zaprowadzi Cię pod stadion narodowy PGE Arena. Jeśli masz jeszcze siły możesz wrócić na plażę w Brzeźnie lub zakończyć swoją trasę pod stadionem, którego fasada przypomina bryłę bursztynu.

Rowerowa trasa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, 20 km

Jeśli chcesz lepiej poznać trójmiejską przyrodę oraz nacieszyć się wszechobecną zielenią drzew i leśnych roślin, wybierz jeden z odcinków Niebieskiego szlaku, który prowadzi z Gdańska Oliwy do Śródmieścia Gdyni. Wyruszyć możesz z pod wieży widokowej Pachołek, następnie na twojej trasie kolejne punkty to Droga Nadleśniczych, Borodziej, Długa Linia, Leśniczówka Gołębiewo, Gdynia Wielki Kack, Karwiny, Krykulec, Leśniczówka Witomino, Rezerwat Kacze Łęgi, Chwarzno i meta w Gdyni Śródmieście. W przypadku tras, które wiodą po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, warto wyposażyć się w mapę rowerową, która w szczegółowy sposób opisuje szlaki i oznaczenia, którymi należy się kierować na danej trasie. Proponowany odcinek jest z pewnością bardziej wymagający pod względem kondycyjnym, gdyż większość trasy prowadzi po leśnych ścieżkach, jednak kiedy dysponujemy nieograniczoną ilością czasu możemy pokonać ją bez pośpiechu, we własnym tempie.

Trójmiasto to bardzo ciekawe miejsce, gdyż oferuje nie tylko atrakcje miejskie (m.in. zabytki, muzea, lokalną gastronomię i życie nocne), ale także bardziej aktywną formę wypoczynku (m.in. rowery, pływanie, nordic-walking). Zanim wyruszysz na przygodę w ten region Polski, upewnij się, że zarezerwowałeś komfortowy nocleg, który dodatkowo umili Ci czas pobytu. Zajrzyj na Sun&Snow i wybierz jeden z wielu wygodnych i sprawdzonych apartamentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here