Namibia to wyjątkowe państwo położone w południowo-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Kraj ponad dwukrotnie większy od Polski zamieszkiwany jest przez zaledwie dwa miliony osób. Większość terytorium pokryte jest bezkresnymi, malowniczymi pustyniami.

Ten mało znany afrykański kraj staje się coraz bardziej popularną wakacyjną destynacją wśród polskich turystów. Co przyciąga odwiedzających? Jednym z ważniejszych czynników jest pogoda – większość dni w roku jest słonecznych, a pora deszczowa tak naprawdę nie zwiastuje żadnego deszczu. Dlatego Namibia to kierunek na każdy sezon. Najwięcej turystów można tam jednak spotkać między majem a wrześniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić pustynny kraj uciekając przed mroźną zimą w Polsce.

Wyprawa Namibia może stać się podróżą życia! To co najczęściej zapada odwiedzającym w pamięć to niesamowita fauna żyjąca na pustynnych obszarach. To właśnie tam żyją słynne białe nosorożce. Można tam spotkać także słonie. lwy, zebry, oryksy, antylopy gnu, a nad Oceanem – ogromne kolonie małych uchatek. Safari dostarczyć może niesamowitych wrażeń i pięknych pamiątek w postaci unikalnych fotografii. To gratka dla każdego pasjonata fotografa przyrody.

Namibia oferuje wiele atrakcji dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu i sportów ekstremalnych. Pustynne tereny to idealny tor wyścigowy dla amatorów off-roadu i jazdy samochodami terenowymi. Na wysokich wydmach można też spróbować swoich sił w sandboardingu, zjeżdżając po piasku na specjalnej desce. W Namibii ten sport jest wyjątkowo popularny.

Nie sposób przeoczyć lokalnej ludności – niektóre plemiona wiodą życie, które nie zmienia się od setek lat. W pustynnych osadach żyją ludzie, którzy żyją z daleka od nowoczesnej cywilizacji – tak jakby czas stanął tam w miejscu.

W związku z rozwojem turystyki Namibia staje się coraz bezpieczniejsza dla turystów z całego świata. Infrastruktura wciąż się rozwija, oferując odwiedzającym wiele atrakcji, wygodnych hoteli i łatwej komunikacji. Wycieczka to tego kraju może okazać się strzałem w dziesiątkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here